Entry-header image

Aizvadīti ikgadējie “Dārza svētki” Jaunmoku pilī

Ar izglītojoši izklaidējošu programmu, 2022. gada 10. jūlijā Jaunmoku pilī tika svinēti ikgadējie “Dārza svētki”. Šī gada svētku vadmotīvs “Radīti Latvijā – iesakņoti rītdienā”, kas lieliski atspoguļo turpmāko Jaunmoku pils attīstības vīziju nākamajiem gadiem: “Mēs esam zinātkāra sabiedrība, kas izprot savu kultūras mantojumu un aktīvi veido bagātu nākotni”.

Svētku programmas ietvaros, pils apmeklētājiem visas dienas garumā bija iespēja apmeklēt mājražotāju un amatnieku tirdziņu, kurs savu produkciju piedāvāja vairāk kā 50 tirgotāju no dāžadām Latvijas vietām. Svētku atklāšanā, pasākuma vadītājs Mārtiņš Počs aicināja lieki nesatraukties par lietainajiem laikapstākļiem, jo bija drošs, ka apmeklētāju un pasākuma dalībnieku pozitīvisms spēs mākoņus izkliedēt, kas arī vēlāk, bērnu vokālās grupas “Dūkurīši” uzstāšanās laikā, notika. Dienas otrā puse, kad uzstājās Kandavas deju skola un dziedātāja Būū, bija saules staru pielieta. Līdz 18. septembrim, Jaunmoku pils izstāžu zālēs ir apskatāma Kristīnes Kutepovas izstāde “Dabas portreti”. Svētku ietvaros notika muzikāla tikšanās ar mākslinieci un mūziķi Artūru Kutepovu. Tāpat pils parkā tika atklāta arī Toma Valmiera brīvdabas izstāde “KOKA KRIPTOGRĀFIJA”, kura būs apskatāma līdz pat septembra beigām.

Šī gada Jaunmoku pils kompleksa jaunums ir brīvpieejama mežaparka pastaigu taka pils parkā, kas izvietota gar parka teritorijas mežaino malu 150 m garumā un 1-1,5 m platumā. Taka sastāv no 11 pieturpunktiem, kuros izvietoti speciāli tai izgatavoti pamatlīdzekļi. Taka tiek ierīkota Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atklātā projektu konkursa ietvaros. Tā kā tā atrodas dabiskā vidē, tajā izmantotie materiāli būs piemēroti visiem laikapstākļiem, tādējādi nodrošinot pieejamību cauru gadu. Svētku dalībnieki, protams, ka tika aicināti uz tās “iestaigāšanu”.

Visas dienas garumā apmeklētājiem bija iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās un meistarklasēs, doties ekskursijā pa Jaunmoku pili pils dāmas pavadībā kā arī doties izjādē zirga pajūgā.

Svētku noslēguma pils viesi varēja baudīt Daiņa Teņa un Valtera Pūces koncerprogrammu “Radīts Latvijā”, kurā iekļautas Latvijas dižāko komponistu skanīgāko dziesmu aranžijas čella un klavieru skanējumā. Īpašais koncerta viesis bija dziedātāja Patrisha.

Paldies par emocijām, par prieku un sadarbību visiem svētku apmeklētājiem un atbalstītājiem. Īpašs paldies par atbalstu Tukuma Novada domei, “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”, “Kurzemes radio” kā arī SIA “Advertex Latvia”.

Uz tikšanos nākamgad, “Dārza svētkos 2023”


Video: GS FILMS
Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?