fbpx
Entry-header image

Elvīras Mahtes vasaras atmiņas keramikas izstādē “Pastaiga ar kaķi”

Pagājušās vasaras košās krāsas un dabas skaistākie mirkļi, notverti keramikas formā jaunajā, Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālās mākslas nodaļas absolventes Elvīras Mahtes mini izstādē “Pastaiga ar kaķi”, kas no 10.septembra līdz 7. novembrim apskatāma pils Freimaņa zālē.

Stāstot par izstādes motivāciju, autore saka: “Vasarā viss zied, aug un mostas. Šo krāsu un dzīvīgumu es cenšos saglabāt savos darbos priekš pelēkajiem ziemas vakariem.”

Izstādē redzamie keramikas darbi veidoti no porcelāna vai akmens masas un apgleznoti dažādās tehnikās.

No mežu un pļavu zaļumiem līdz mutuļojošu ūdeņu zilumam un neskaitāmām ziedu un augļu nokrāsām – katrs tonis un faktūra ir pārdomāti attēlota.

Pils viesiem būs skatāmi unikāli, 100% ar rokām darināti darbi – īsta vasaras atmiņu dārgumu krātuve. Apmeklētājus īpaši aizraus 2020. gadā veidotais darbs pīļpeles vāze, kas izgatavota no akmens masas un apstrādāta malkas dedzinājumā ar sodu. 

Izstādē ir arī virkne burvīgu mini darbu, tostarp Kaķis zilā pļavā, Kaķis ar puķēm, Kaķis ar sarkanu sirsniņu, Kaķis ar svītrām, Mini krūzīte ar magnoliju un zeltu, Auskari – Laimes pieclapīte, Mini krūzīte ar eglēm, Bērnu krūze ar pīli un citi. 

Māksliniece ikdienu vada, strādājot savā darbnīcā – Smārdē, kā arī piedāvā individuālas keramikas nodarbības, sniedzot interesentiem praktisku amatniecības pieredzi.

Ieejas maksa izstādē pēc muzeja apmeklējuma cenrāža. 

Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?