fbpx
Entry-header image

Jaunmoku pils izstāžu zālēs apskatāma mākslinieces Kristīnes Kutepovas gleznu izstāde “Dabas portreti”

No 1. jūlija līdz 18. septembrim Jaunmoku pils izstāžu zālēs ir apskatāma mākslinieces Kristīnes Kutepovas gleznu izstāde “Dabas portreti”. Tā ir gleznu sērija, kurā, protams, galvenā loma ir DABAI. Šī sērija arvien papildinās ar jauniem stāstiem.

“Dabā viss ir īpašs, pilnīgi katram ir sava vieta un nozīme kopējā ritmā. Glezniecības valoda ļauj Dabas Portretiem pievienot noslēpumainu un pasakainu noskaņu. Daba ir perfekta savā kompozīcijā, atliek vien to ieraudzīt. Dabas portreti ir tieši par tiem, kuriem savā ikdienas reibumā skrienam garām, mīdām, raujam, neredzam. Vienlīdz svarīgi ir tuvināt sevi pie augiem, kukainīšiem un tūliņ pat atcerēties aplūkot mākoņu rakstus. Un sajust sevi pa vidu debesīm uz zemei, tā kā tas ir! Cienīt visu dzīvo un nedzīvo, ļaut būt! Īstā Dabas fragmenta meklējumi ir brīnumaini un prasa laiku un pacietību, izskatās, ka šī sērija ir dziļi manī iesakņojusies un vēl kādu brīdi iesim kopā “ tā par izstādes tapšanas motīviem stāsta pati māksliniece Kristīne Kutepova.

Izstādes ietvaros tiek meklētas atbildes uz dažādiem jautājumiem, piemēram: “Kāda ir  gadalaiku mija Upes garam?”; “Kas notiek, ja Pupu Gars iesniedzas debesīs?”; “Kādus noslēpumus glabā upmalas smilgas?”; “Kas ir Mazās Veronikas?”; “Kā izskatās vasaras pļavas reibums?”.

No 1. jūlija aicinām apskatīt izstādi “Dabas portreti” Jaunmoku pils izstāžu zālēs un rast atbildes uz uzdotajiem jautājumiem katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00. Vairāk informācijas par izstādi un Jaunmoku pils darbību www.jaunmokupils.lv vai sazinoties ar pils Informācijas centru.

10. jūlijā, “Dārza svētki Jaunmoku pilī” ietvaros, plkst. 12.30 Torņa zālē notiks muzikāli mākslinieciska pastaiga izstādē kopā ar mākslinieci Kristīni Kutepovu un mūziķi Artūru Kutepovu.

Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?