fbpx
Entry-header image

Jaunmoku pilī apskatāma Latvijas valsts mežu (LVM) stipendijas mākslā laureātu darbu izstāde

No 31. janvāra līdz 30. martam Jaunmoku pilī Latvijas Mākslas akadēmija  (LMA) ir sarīkojusi Latvijas valsts mežu (LVM) stipendijas mākslā laureātu darbu izstādi. Tajā ir apskatāmi pēdējo piecu gadu LVM stipendijas laureātu — jauno mākslinieku — darbi.

Jau piecus gadus LVM sadarbībā ar LMA jaunos māksliniekus aicina saistīt jaunradi ar vides ilgtspējīgu attīstību un meža augošo lomu Latvijas tautsaimniecībā un piedalīties konkursā “Latvijas valsts mežu stipendija mākslā”. Šīgada izstādē ir aplūkojami konkursa laureātu Zojas Golubevas, Marikas Džules, Anetes Kalniņas, Sandras Strēles, Ata Izanda, Anša Rozentāla un Elīzas Dambergas darbi.

Jaunie mākslinieki savos darbos atspoguļo personisko un emocionālo pieredzi dabā. Piemēram, mākslinieks Atis Izands sākotnēji vēlējies veidot datu vizualizāciju par Latvijas mežiem, taču darba gaitā sapratis, ka mežs ir kas vairāk, ka tas ir simbols, kas pieder visiem. Jautājums tikai, kā mēs to lietojam un kādu to nodosim nākamajām paaudzēm. Mežu var novērtēt racionāli, bet līdzīgi kā mākslā, ir grūti novērtēt tā emocionālo un estētisko devumu. Jaunais mākslinieks piebilst: “Man mežs ir vieta, kur pastaigāties un sakārtot domas, vienlaikus kopā ar ģimeni vākt mellenes un sēnes.” Arī gleznotājas Sandras Strēles darbus caurvij meža tēma. Stipendiju konkursā iesniegtā darba ideja saistās ar mežu kā visa pamatu, gluži kā māju. Tādēļ gleznā redzamās mājas siluets ir mazliet gaistošs, ļaujot skatītājam vienlaicīgi lūkoties gan uz māju, gan mežu. Tas parāda, ka mežs ir tas, no kā top mūsu mājas, taču vienlaikus atgādina, ka māja ir arī cilvēka pamatvienība, kurā patverties, justies droši un kopt savu vērtību sistēmu.

“Esam gandarīti par iespēju konkursa laureātu darbus izstādīt Jaunmoku pilī, kas pirms 120 gadiem ir celta kā Medību pils tālaika Rīgas pilsētas galvam Džordžam Armitstedam. Vēlamies sniegt pils apmeklētājiem iespēju pieredzēt jauno mākslinieku skatījumu par Latvijas zaļo rotu un ilgtspējīgu mežsaimniecības attīstību, runājot mākslas valodā”, stāsta Jaunmoku pils muzeja vadītāja Daiga Šmitenberga.

Esat laipni gaidīti izstādi apskatīt Jaunmoku pils Torņa zālē katru dienu no plkst. 9.00 līdz 17.00, ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus.

Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?