fbpx
Entry-header image

Suvenīru sērkociņu kārbiņas un jauni dzīvnieki skatāmi Meža muzeja jaunieguvumu izstādē

Ik gadu Jaunmoku pils muzeja krājums tiek papildināts ar vairākiem jaunieguvumiem, šogad tās ir vairāk kā 708 vienības. 2023. gada nogalē apmeklētājiem ir izstādīta otrā priekšmetu izstāde “Jaunieguvumi Meža muzejā”. To vidū ir 588 unikālas sērkociņu kārbiņas ar medību un mežsaimniecības darba tematiku, mežziņa personīgās mantas, kā arī jauni dzīvnieki.  

Nozīmīgu dāvinājumu 2022. gada otrajā pusē muzejs saņēma mežsaimniecības un medību nozares profesionāļa Jāņa Skribļa personīgās mantas – uzšuves no formas tērpa, mednieka apliecību, lekciju pierakstu burtnīcas, ādas apstrādes nazīšus, fotogrāfijas, grāmatas.

Jānis Skriblis (22.09.1927 – 30.06.2021) dzimis Krāslavas novada Kombuļu pagastā, ieguvis augstāko izglītību mežsaimniecības nozarē, strādājis  Aizupes meža tehnikumā par pasniedzēju, mežzini Valguma mežniecībā un mežkopi Lauksaimniecības pārvaldē.  

588 vienības ir jaunākais muzeja krājuma papildinājums – suvenīrveida sērkociņu kārbiņas blokos ar etiķetēm par medību, mežsaimniecības darbu  tematiku, ugunsnedrošo laiku mežā, dzīvniekiem, putniem un  savvaļas augiem. Sērkociņu kolekcija aptver laika periodu no 1950. gadiem līdz 1990. gadu beigām. Tie kā suvenīri atceļojuši no visas plašās pasaules un etiķetes lasāmas dažādās valodās – latviešu, krievu, vācu, poļu un pat horvātu valodā.

Muzeja krājumu, līdz ar to arī ekspozīciju “Mežs un tā nozīme cilvēka dzīvē”, ir papildinājuši arī dažādi meža dzīvnieki un putni – albīnā ūdele, meža cauna, sesks, ūdensžurka, dzērve, stārķis, jenotsuns un pelēkā pīle.

Izstādē “Jaunieguvumi Meža muzejā” Jaunmoku pils 2. stāvā un ekspozīcijā “Mežs un tā nozīme cilvēka dzīvē”  apskatāmi muzejā jauniegūtie 37 priekšmeti ar vairāk kā 610 vienībām.  

Izstāde apskatāma līdz 2024. gada 31. martam. 

Ieeja izstādē pēc muzeja cenrāža.  

Tiekamies Jaunmoku pilī!  

Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?