fbpx
Entry-header image

Jaunmoku pilī skatāma gleznu izstāde par personas parādīšanos un pazušanu Latvijas dabā

Jaunmoku pils Torņu zālē līdz 9. decembrim apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas absolventes un “Latvijas valsts mežu stipendija mākslā 2022” stipendijas ieguvējas Alises Builevicas gleznu izstāde “Atrasties”, kur tiek nojaukta robeža starp dabu un personu.

Izstādē apskatāmi mākslas darbi, kuri tapuši vairāku gadu laikā. Kopīgais ir personas pazušana vai parādīšanās Latvijas dabā, tiek nojaukta robeža starp vidi un personu. Liels uzsvars tiek likts uz dabas lomu mākslinieces dzīvē. Ekspozīcijā iekļauti nozīmīgi darbi, kas tapuši Latvijas Mākslas akadēmijas studiju laikā. Pārsvarā tās ir gleznas akrila un eļļas tehnikā, bet ir arī eksperimenti grafikas tehnikā un zīmējums ar pasteli. Gleznas, ar kuru palīdzību ir gūta atzinība, ir devušas iespēju tālāk raiti attīstīties un strādāt savas daiļrades izkopšanā.

Iedvesmu saviem mākslas darbiem Alise rod mežā, kur arī nereti glezno. Māksliniecei sirdij tuvākie meži atrodas Kurzemes pusē.

“Meža un dabas tēmu attēlošana mākslas darbos man ir ļoti tuva. Gleznojot šo darbu, domāju par to, vai tik tiešām visiem mežiem vajadzīgi nosaukumi un robežas, kas tos atdala citu no cita. Visi meži varētu būt viens liels mežs”, pārdomās dalās māksliniece.

“Latvijas valsts mežu stipendija mākslā 2022” – konkursa mērķis ir studentu vidū veicināt izpratni par mežu kā Latvijas lielāko atjaunojamo resursu, kas nemitīgi aug. Alise Builevica šo balvu saņēma par savu darbu “Mežs”.

Izstādes apskate pils muzeja apmeklējuma ietvaros katru dienu no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?