fbpx
Entry-header image

Jaunmoku pils aicina atklāt patieso leģendu stāstus “Leģendu nakts 2023” ietvaros

28. oktobrī no pl. 15.30 Jaunmoku pilī cauri rudens vējiem tiks atklāti patieso leģendu stāsti Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētās “Leģendu nakts 2023” ietvaros. Apmeklētājus sagaida noslēpumi, tematiskās ekskursijas, audiovizuāls priekšnesums ar divu Mārču Auziņu dalību. 

Rudens ir stāstu laiks. Krēslas stundās un tumšajos vakaros vietas, lietas un vārdi ietinas noslēpumu miglā. Arī Jaunmoku pils telpas un parks iegūst vēl neredzētu nokrāsu. Šogad Leģendu nakts vakarā pils ļaudis ļaus izdzīvot pagātni un tagadni trīs stāstu veidolā.

Pils durvis uz nakts notikumu tiks vērtas jau pl. 15.30, aicinot apmeklētājus doties pievakares ekskursijā “Starpkaru perioda stāsts”. Tā būs pastaiga vēstures lappusēs, stāstot par vācu izcelsmes lauksaimnieka Freimaņa ģimenes dzīvi un saimniekošanu Jaunmokās, gan par Rīgas pilsētas pašvaldības darbinieku Slimokases iekārtoto bērnu sanatoriju “Cīrulīši” un Latvijas armijas klātbūtni, sākoties Otrajam pasaules karam.

Krēslas stunda pl. 16.30 piedāvās ekskursiju “Padomju laika stāsts”, kur mūsdienu Jaunmoku pils telpas iztēlē tiks uzburtas kā dažādu iestāžu kantori, strādnieku dzīvokļi. Stāstu papildinās atmiņas par lielo un ilgo pils restaurācijas laiku.

Pl. 18.00 pils viesi tiks aicināti uz audiovizuālu vakaru – lekciju ciklu “Flirts ar citādo”, kur skatītājus sagaidīs aizraujošs audiovizuāls priekšnesums, kurā uz vienas skatuves tiksies zinātnieks Mārcis Auziņš un mūziķis Mārcis Auziņš, lai, savstarpēji reflektējot, vienkārši runātu par sarežģītām lietām.

“Pirms radīšanas vienmēr ir noslēpumaina sajūta: tur, ārā, kaut kas ir, kaut kāda nojausma. Un tad, kad tā materializējas, tad ir jauna formula, jauna izpratne vai mākslas darbs,” radīšanas procesu ir raksturojis zinātnieks Mārcis  Auziņš.

Leģendu vakara noslēgumā pl. 20.30 būs iespēja doties naksnīgā pastaigā pa pils parku ekskursijā “Pils leģendu stāsts parkā”. Mēnessgaismas apspīdēti, turot rokā vien lukturīti, apmeklētāji varēs ļauties tumsas burvībai, kas vedīs pa pils takām, atklājot Jaunmoku pils leģendas – no stāsta par Dorīti,  nelaimīgu mīlestību, līdz apslēptas mantas meklējumiem.

Ekskursiju biļetes varēs iegādāties pils Informācijas centrā. Katras ekskursijas biļetes cena būs 5 EUR,  audiovizuāla priekšnesuma apmeklētājiem – 3  EUR.

Audiovizuālā vakara “Flirts ar citādo” biļetes pieejamas Jaunmoku pils un Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās, to maksa ir no 15.00 – 25. 00 EUR.  

No pl. 15.30 – 21.30 Jaunmoku pils muzejā būs skatāmas Meža muzeja ekspozīcijas un Alises Builevicas gleznu izstāde “Atrasties’’. Muzeja ieejas biļetēm –  20% atlaide.

Uz tikšanos Leģendu naktī.

Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?