fbpx
Entry-header image

Jaunmoku pils aicina uz Dārza svētkiem “Tikšanās, satikšanās un atkalredzēšanās”

21. jūlijā Jaunmoku pilī tradicionāli, pašā vasaras un rožu plaukumā, norisināsies viens no gada gaidītākajiem notikumiem – Dārza svētki. Šogad, atzīmējot SIA “Jaunmoku pils” 20 gadu jubileju, svētki tiks aizvadīti tēmas “Tikšanās, satikšanās un atkalredzēšanās” formātā. Diena būs piepildīta ar satikšanos dažādās darbnīcās, zīmējumu teātri visai ģimenei, tikšanos ar piļu un muižu draugiem, tirdziņu, ekskursijām, spēlēm un citām aktivitātēm lieliem un maziem. Svētku noslēgumā notiks SHIPSEA koncerts.  

Svētki iesāksies pl. 12.00 ar amatniecības un mājražotāju tirdziņu, kur būs iespēja iegādāties un nogaršot dažādus Latvijas labumus. Tirgotājus aicinām pieteikties,, elektroniski nosūtot pieteikuma veidlapu. Ar tirdziņa nolikumu var iepazīties šeit.

! Šobrīd pieteikumi uz tirdziņu vairs netiek pieņemti!

Svētkus “Tikšanās, satikšanās un atkalredzēšanās” atklās pl.13.00, kad vienkopus būs iespēja satikties ar Jaunmoku pils ļaudīm un varēs baudīt Tukuma Mūzikas skolas muzikālu priekšnesumu. Pasākumu atklās un visas dienas garumā vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis.  

Vairākās ekskursijās dienas garumā varēs iepazīt pils un tās apkārtnes stāstus –  pl. 13.30 ikviens aicināts uz ekskursiju ar gidu pils parkā, kuras laikā varēs iepazīties ar pils parka stāstiem par simtgadīgo liepu alejām, rododendru dārzu un jūgendstila dārza krāsainajām dobēm. Pl. 15.30 notiks atvērtā ekskursija pilī “Tikšanās pils stāstos”, kuras laikā pils dāmas pavadībā apmeklētājiem būs iespēja iepazīt pils vēstures un jūgendstila interjera ekspozīciju stāstu. 

No  pl. 13.30 līdz 17.30 apmeklētājiem būs iespēja jautri un aktīvi pavadīt laiku kopā ar visu ģimeni, spēlējot Lielās koka spēles, kā arī satikties vai atkalredzēties ar citām Latvijas pilīm un muižām dažādās interesantās aktivitātēs. 

Radošajās darbnīcās “Satikties sievišķībā” ikvienam būs iespēja piedalīties molekulārās dabas vai augu pārvērtību darbnīcā, iepazīstot dabā pieejamās tējas, vīrakus, hidrolātus un proviantu. Darbnīcu vadīs dabas pazinēja Liene Bedrīte. Par piemiņu no Dārza svētkiem varēs izgatavot savu atslēgas piekariņu Macrame tehnikā, kā arī būs citas svētku aktivitātes visai ģimenei.  

Pl. 14.00 gan lieli, gan mazi aicināti uz zīmējumu teātra izrādi “Trīs labas lietas” ar latviešu aktieri Vari Klausītāju. Izstāstot un uzzīmējot latviešu tautas pasaku “Trīs labas lietas” par Laimes mātes doto iespēju un saimnieces neveiklību izmantot šo iespēju, izrādē izmantotās tāfeles tiks pagrieztas uz jaunu tīru “lapu” un skatītājiem būs iespēja izvēlēties pašiem savus stāsta varoņus. Izrādes beigās skatītājiem ar krītiņiem varēs papildināt zīmējumus uz tāfelēm.  

No pl. 16.00 līdz 17.00 notiks “Sarunas zem kokiem”, kuru laikā Tukuma Literātu apvienības literāti sarunāsies par latviešu dzejnieka, bērnu grāmatu autora un ornitologa Jāņa Baltvilka daiļradi. Šogad Jānim Baltvilkam – 80. Pasākums ietilpst Tukums – UNESCO Literatūras pilsēta – kultūras notikumu ietvaros.  

Dārza svētkus pl. 18.00 ar vērienīgu koncertu noslēgs SHIPSEA. Koncertprogrammā tiks ietvertas kompozīcijas no Shipsea – Jāņa Šipkēvica –  daiļrades – “Tavi viļņi”, “Pie upes”, “Dunka” un “Siltā gaismā”, kas iekļautas albumā “Apgaismo mani”, kā arī dziesmas no Shipsea jaunākā albuma “Lielās cerības”. Programma tiks papildināta arī ar citu komponistu skaņdarbiem, kuri ir būtiski pašam mūziķim. Uz skatuves kopā ar Jāni Šipkēvicu kāps arī citi talantīgi mūziķi – Miķelis Putniņš, bunģieris Rūdolfs Dankfelds, basģitārists Jānis Rubiks un divas spēcīgas piebalsis – Una Daniela un Gabriēla Zvaigznīte. Biļetes uz koncertu pieejamas iegādei Jaunmoku pils un Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās. Biļešu cena – 25 EUR. 

Par svētku viesu vēdera labsajūtu rūpēsies Vasaras dārza terases kafejnīca, kurā visas dienas garumā varēs baudīt gardu maltīti un dzērienus.  

Ieeja Dārza svētkos “Tikšanās, satikšanās un atkalredzēšanās” būs bez maksas, izņemot atvērto ekskursiju pilī un Shipsea koncertu.

Pasākums notiek ar Tukuma novada domes Kultūras projekta finansiālu atbalstu, sadarbībā ar Jaunmoku pils kompleksa kultūrvēstures mantojuma saglabāšanas un kultūras veicināšanas biedrību “Aleja”.  

Jaunmoku pils, kas atrodas netālu no Tukuma, ir viena no Latvijas izcilākajām arhitektūras pērlēm. Pils celta 1901. gadā pēc Rīgas mēra Džordža Armitsteda pasūtījuma, kalpojot par viņa medību un vasaras rezidenci. Arhitekta Vilhelma Bokslafa projektētā pils apvieno neogotikas un jūgendstila elementus, radot unikālu un iespaidīgu būvi, kas izceļas ar savām elegantajām līnijām un detaļām. 

Mūsdienās Jaunmoku pils ir ne tikai vēsturiska pieminekļa saglabāšanas piemērs, bet arī aktīvs kultūras un tūrisma centrs. Pils kompleksā regulāri notiek dažādi pasākumi, izstādes un koncerti, kas piesaista apmeklētājus no visas Latvijas un ārzemēm. Pils piedāvā arī konferenču un svinību telpas, kas ir ideāli piemērotas korporatīvajiem pasākumiem, kāzām un citām svinībām. 

Jaunmoku pils parks ar simtgadīgajām liepu alejām, rododendru dārzu un krāsainajām jūgendstila dārza dobēm rada gleznainu ainavu, kas ir ideāla vieta pastaigām un atpūtai dabā.  

Pasākuma programma pieejama šeit

Uz tikšanos Jaunmoku pilī!  

Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?