Entry-header image

Krāsaini stikla brīnumi skatāmi Andreja Virbuļa izstādē Jaunmoku pilī

Jaunmoku pils Freimaņa zālē apskatāma stikla meistara Andreja Virbuļa košie darbi izstādē “Stikla brīnums”. 159 unikālos un detalizētos stikla mākslas darbos atveidoti mājdzīvnieki, meža iemītnieki un dažādi ziedi.

Stikla mākslas darbus uzbūrusi meistarīgā roka, darbojoties ar čehu stiklu – ornellu. Izstādē ir iespēja aplūkot kaķus, suņus, gaiļus, zirgus, dzērves, bites, vardes, pīles un daudzus citus Latvijas mežu, pļavu un purvu iemītniekus. Tāpat līdzās koši, daudzkrāsaini un skaisti stikla papagaiļi un skorpioni, kuri uzbur krāsaina brīnuma sajūtu. Ziedu mīļotājiem apskatāmas stikla rozes, maijpuķītes, īrisi un orhidejas, kuras, šķiet, tikko esam ziedu krāšņākajā plaukumā.  

Stikla brīnumu rašanās vieta ir Ventspils. Stiklu meistars Andrejs Virbulis jau vairāk kā 30 gadus strādā ar stiklu lampworking stilā. Iedvesmu guvis no kāda meistara Krievijā un teic, ka šo prasmi apgūst tikai meistars no meistara. Sagādājot nepieciešamās iekārtas un sākot eksperimentēt, tika secināts, ka arods ir ļoti interesants, bet grūts, jo prasa lielu pacietību un koncentrēšanos. Izstādes autors ļaujas improvizācijai un ar meistarklasēm brauc pa visu Latviju, kā arī Lietuvu un Igauniju.

Unikālos mākslas darbus pēc izstādes beigām varēs arī iegādāties.

Ieeja izstādē pēc muzeja cenrāža.

Tiekamies Jaunmoku pilī!

Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Cart
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?