fbpx
Entry-header image

Muzeju naktī “Mežs rada un iedvesmo” Jaunmoku pilī

Muzeju naktī, 13. maijā,  no plkst. 19:00 Jaunmoku pils aicina uz radošām aktivitātēm un norisēm pasākuma “Mežs rada un iedvesmo” ietvaros. Apmeklētājiem būs iespēja izzināt mežu, izjust tradicionālās latviešu mūzikas skaistumu, doties ceļojumā pa pils vēstures līkločiem, radīt skaistas un paliekošas lietas radošajās darbnīcās, kā arī apskatīt mākslinieku veikumu jaunākajās pils izstādēs.

Viens no vakara notikumiem būs ekskursija – “Rodas mežā”. Gida pavadībā, interesenti varēs aplūkot lielizmēra objektu ekspozīciju “Zirgvilkmes meža darbarīki atvērtajā krājumā”, kas atrodas pils saimniecības ēkā. Ekskursija piedāvās unikālu skatījumu uz mežizstrādes tapšanas procesu, kā arī iespēju piedalīties radīšanas aktivitātē. Ekskursija notiks plkst. 19:15 un plkst. 21:00.

Mūzikas cienītājiem Engures Mūzikas un mākslas skolas kokles nodaļas audzēkņi būs sagatavojuši koncertu. Jaunie koklētāji, skolotājas Gitas Andersones vadībā, aizvedīs klausītājus kokles skaņu mežā, radot patiesi valdzinošu pieredzi.

Dejas entuziastiem būs iespēja satikties ar Tukuma E. Birznieka-Upīša pamatskolas deju kolektīva audzēkņiem, skolotāju Tamāru Balodi un rast atbildi uz jautājumu vai pastaiga mežā var dot iedvesmu jaunas dejas iestudēšanai? 

Jaunmoku pilij ir īpaša vieta starp Latvijas arhitektūras šedevriem, apvienojot neogotikas un jūgendstila elementus. Apmeklētāji, pils dāmas pavadībā, tiks aicināti doties aizraujošā pastaigā pa pils vēsturiskajiem saloniem un zālēm. Ekskursijas būs pieejamas plkst. 21:00 un plkst. 22:30.

Tiem, kurus interesē meža izveides zinātne, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” darbinieki demonstrēs un skaidros siltumnīcefekta gāzu emisiju mērīšanas instrumentu spektrometru. 

Meža daudzveidīgo valstību būs iespēja izzināt arī pildot dažādus uzdevumus pils Meža muzejā. 

Radīšanas procesam radošajās darbnīcās* aicinās nodoties ģimenes uzņēmuma Wonder Things īpašniece Dace Kalna un Jaunmoku pils dārzniece Guna Mikute. Vakara gaitā tiks radīts, kas skaists un noderīgs sev, kā arī pils apkārtnei.

Mākslas cienītājiem neliks vilties arī pils pavasara sezonas jaunākās izstādes – Guntas Frīdenbergas digitālās mākslas izstāde “Ziedu maģija” un Tautas lietišķās mākslas studijas “Ceplis” keramikas izstāde  “Koks. Koki. Mežs”. 

Muzeju nakts programma bezmaksas, radošās darbnīcas* par papildus maksu.

Apmeklētāju būs gaidīti arī baudīt vakariņas Jaunmoku pils vasaras kafejnīca, kas būs atvērta no plkst. 12.00 līdz 23.00. 

Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?