Entry-header image

Nordplus projekta ietvaros notiks pieredzes apmaiņa starp Jaunmoku pils un Norvēģijas Meža muzeja speciālistiem

Jaunmoku pils muzeja speciālisti aprīlī dosies piecu dienu vizītē uz Norvēģiju, apmeklējot Meža muzeju un Oslo klimata māju. 

Nordplus projekts ietver Jaunmoku pils muzeja un Norvēģijas Meža muzeja speciālistu pieredzes apmaiņu, lai uzlabotu muzeju apmeklētāju pieredzi un padarītu pieejamu informāciju par dabas un vides tēmām plašai sabiedrības grupai, galvenokārt senioriem un cilvēkiem ar vecuma demenci. Abi muzeji dalīsies ar vēl nedzirdētām un jau esošajām darba pieejām un taktikām, kas veicinās muzeju speciālistu profesionālo izaugsmi, kā arī iedvesmos apgūt inovatīvas metodes jaunu un interesantu muzeju programmu, pieaugušo mūžizglītības aktivitāšu veidošanā dažādām mērķgrupām. 

Projekts galvenokārt aktualizē nepieciešamību pielāgoties sabiedrības novecošanai un uzturēt izglītojošas, kvalitatīvas informācijas apriti par dabas un vides izmaiņām. 

Gan Norvēģijas, gan Latvijas Meža muzeji ir lielisks līdzeklis un informācijas kanāls, ar kuru palīdzību inovatīvā veidā izglītot sabiedrību par vidi, dabu, klimatu un potenciāli mainītu sabiedrības negatīvos stereotipus un attieksmi.

Jaunmoku pils komanda muzeja programmās prioritizē saprotamu valodu dažādām sabiedrības grupām, izmantojot metodes, kas interesentus spēj ieinteresēt un atstāt jēgpilnas izmaiņas individuālajā izpratnē. Norvēģijas Meža muzejs jau piedāvā programmu cilvēkiem ar demenci, nodrošinot padziļinātu pieredzes apmaiņu Jaunmoku pils speciālistiem darbam tieši ar šo mērķauditoriju. Uzlabotā metodika projekta ietvaros veicinās izpratni par sociālo dažādību, savstarpēju pieņemšanu un iekļaušanu. Kā arī ļaus muzeja apmeklētājiem kļūt no pasīviem vērotājiem par motivētiem un aktīviem indivīdiem globālu problēmu risināšanā.

Projekta nosaukums: 

Pieredzes apmaiņa mūžizglītībai pieaugušajiem starp Jaunmoku pils muzeja un Norvēģijas Meža muzeja speciālistiem.

Projekta Nr. : NPAD-2020/10079

Projekta īstenošanas laiks: līdz 31.07.2023.

Projektam piešķirtais finansējums: 4080.00 EUR

Projekta mērķi:

1. Sniegt iespēju muzeja speciālistiem apgūt mūsdienīgas metodes pieaugušo mūžizglītības aktivitāšu izstrādē, uzlabojot muzeju programmu pieejamību senioriem un cilvēkiem ar vecuma demenci.

2. Aktualizēt dabas un vides pārmaiņu tēmu, kā arī uzlabot izpratni par sociālo daudzveidību, veicināt savstarpēju iekļaušanu un paaudžu mijiedarbību.

Projekta sagaidāmie rezultāti: 

  1. Muzeja speciālisti iegūs jaunas prasmes, ko varēs izmantot savā darbā, apmeklētāju izglītošanā un inovatīvu, interesantu programmu veidošanā, izmantojot dažādas informācijas uztveres metodes. 
  1. Projekts veicinās kultūras dažādības izpratni un informācijas apmaiņu starp Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm, kā arī rosinās diskusiju par dabas, vides, klimata pārmaiņām. 

Projekta partneri: Norvēģijas Meža muzejs (The Norwegian Forest Museum, www.skogmus.no)

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?