Entry-header image

“Paši skaistākie vārdi” izskanēs Jaunmoku pilī kora “Burtnieks” koncertā

13. novembra pēcpusdienā – pl.13.00, Latvijas izdevniecību jauktais koris „Burtnieks” aicinās saklausīt un sajust mūzikas valodu. Pils Kolonnu zāli piepildīs komponista Jāņa Lūsēna kora dziesmu programma “Paši skaistākie vārdi”, kas tapusi pateicoties Valsts Kultūras Kapitāla fonda atbalstam.

Medus maize dvēselei būs arī Mārtiņa Brauna, Zigmara Liepiņa, Imanta Kalniņa, Lolitas Ritmanes un Kārļa Lāča kompozīcijas, kuras koris piedāvās baudīt koncerta ietvaros. Kopējā dziesmu un vakara sajūta – mīlestība visdažādākajās tās izpausmēs. Ieeja koncertā būs bezmaksas.

Latvijas izdevniecību jaukto kori „Burtnieks” 1989. gada pavasarī dibināja izdevniecību „Avots”, „Liesma”, „Latvijas Enciklopēdija” un „Zvaigzne” darbinieki, viņu ģimenes locekļi un draugi.

Kolektīva mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš dibināšanas ir Egils Lipšāns. Kolektīvs allaž vienojis cilvēkus, kurus uzrunā viss neparastais un daudzveidīgais dzīvē. Tas ir kā savdabīgs bišu strops, kurā katra dziedātāja talanti un spējas veido kopīgo varēšanu, sniedz pozitīvas emocijas un iedvesmu, paverot apvāršņus mūzikā un ļaujot saskatīt skaisto sev visapkārt. 

Koristi paši sevi raksturo: ,, Lai gan mīlam pieskandināt Latviju, “Burtnieka” ceļi veduši tālu pāri tās robežām. Esam dziedājuši daudzviet Eiropā, gan arī Kanādas latviešu Dziesmu svētkos Hamiltonā 2009.gadā. Mēs tiecamies pēc smalkas muzicēšanas un atskaņošanas standartiem daudzveidīgā repertuārā, kas arvien ir augsti novērtēts starptautiskos konkursos un festivālos, kuros plūkti dažādi lauri.”

Šajā patriotisko noskaņu mēnesī īpaši izceļama ir kora izvēlētā misija – iepazīstināt pasauli ar daudzveidīgo latviešu mūziku un spilgto koru kultūru, kā arī ar citu zemju komponistu daiļrades labākajiem paraugiem. Uzturēt spēkā, līdz dvēseles dziļumiem skaisto Dziesmu svētku tradīciju.

Pēc koncerta pl. 14.15 pils dāmas pavadībā būs iespēja doties vēsturiskajā ekskursijā. Atklāt pils šarmu, stāstus un gadsimtiem glabātos noslēpumus. Pils dāma sniegs ieskatu pils vēstures un jūgendstila interjera ekspozīcijās, kā arī izrādīs interaktīvās Meža muzeja ekspozīcijas. Ekskursijas noslēgumā plašs skats pār tuvējiem pakalniem pavērsies no 20 m augstā pils torņa. Ekskursijas cena pēc muzeja ieejas biļešu cenrāža.

Uz tikšanos Jaunmoku pilī!

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?