fbpx
Entry-header image

Par pili

Jaunmoku pils – lieliska atpūta visai ģimenei pakalniem ieskautā Kurzemes ainavā! Izglītojošas aktivitātes un ekskursijas, daudzveidīgi pasākumi un svinības, nakšņošana viesnīcā – viss jūsu skaistākajiem mirkļiem vienuviet!

Par pili

Jaunmoku pils

Jaunmoku pilij, kurā neogotiskā stila formas apvienojušās ar jūgendstila elementiem, ir īpaša vieta starp Latvijas arhitektūras šedevriem. Pils uzcelta 1901. gadā pēc arhitekta Vilhelma Bokslafa (1858-1912) projekta – kā Rīgas pilsētas galvas Džordža Armitsteda (1847-1912) medību pils.
Šobrīd Jaunmoku pils saviem apmeklētājiem piedāvā izglītojošas aktivitātes un ekskursijas pils muzejā un parkā, vietu, kur īstenot dažādus pasākumus un svinības,  kā arī pārnakšnot viesnīcā – viss Jūsu skaistākajiem mirkļiem vienuviet.

Šodien pilī saimnieko SIA „Jaunmoku pils”, kas ir AS “Latvijas valsts meži” meitas uzņēmums

Par pili

SIA "Jaunmoku pils"

SIA “Jaunmoku pils” apsaimnieko kultūrvēsturisku objektu – Jaunmoku muižas kompleksu. Kompleksā ietilpst parks 9.8 ha platībā un no iepriekšējās apbūves saglabājušās 6 ēkas – pils jeb kungu māja, pienotava jeb „piena māja”, stallis, klēts, galdniecība un smēde. Jaunmoku pils muižas apbūve ar parku ir iekļauta Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā ar valsts aizsardzības nr. 8548, savukārt apgleznotā podiņu krāsns kā valsts nozīmes mākslas piemineklis ar valsts aizsardzības nr. 4449.

SIA “Jaunmoku pils” strādā atbilstoši Latvijas un sabiedrības interesēm, mūsu tautas tradīcijām un ciešā saskaņā ar kultūrvēsturisko mantojumu. Uzņēmums, ievērojot sabiedrības dažādās intereses, plāno tādu kompleksa apsaimniekošanu, kas šobrīd un nākotnē Jaunmoku pilij nodrošinātu iespējami lielu kultūrvēsturisko vērtību un brīvu šo vērtību pieejamību sabiedrībai.

pAR PILI

Jaumoku pils muzejs

Jaunmoku pilī darbojas muzejs, un lēmums par Meža muzeja izveidi pieņemts pils restaurācijas laikā 1974. gadā. 2004. gadā muzejs saņēmis pirmo Muzeju Valsts akreditāciju, bet 2021. gadā tā piešķirta jau ceturto reizi. Muzeja krājums ir vēsturiski izveidojies zinātniski pamatots priekšmetu kopums, kas atspoguļo meža apsaimniekošanas tradīcijas Latvijā, kā arī Jaunmoku muižas kompleksa, ar to saistīto vides, kultūrvēstures norišu un cilvēku likteņus. Uz 2021.gada 1. janvāri muzeja krājumā apkopotas 3468 krājuma vienības.

 

Par pili

Parks un Mežaparka pastaigu taka

Jaunmoku pils kompleksa parks veidots pakāpeniski, sākot no 19. gs. Parka daļa veidota 20. gs. sākumā kā tipisks ainavu parks, kurā mūsdienās aug 60 dažādu koku un krūmu sugas. Simtgadīgās alejas – Holandes liepu aleja un Dīķa aleja (parastā liepa) atzītas par vietējās nozīmes dabas aizsardzības objektiem.

Parka kopēja platība ir 9,8 ha. Teritorijā atrodas I. Ziedoņa dižozols, 1986. gadā 30 Latvijas mežinieku stādītā ozolu audze, ogu īvju audze, piemiņas vieta Pasaules karā kritušajiem karavīriem un Rododendru dārzs, uzstādīts vides objekts “Lapa”, trīs krāsu puķu dobes ar jūgendstila elementiem un Mežaparka pastaigu taka.

Jaunmoku pils Mežaparka pastaigu taka ir ierīkota Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atklātā projektu konkursa Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākuma “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projekta “Jaunmoku pils kompleksa Mežaparka pastaigu takas tematisks izziņas spēļu komplekts” (projekta nr. 22-08-AL01-A019.2202-000008) ietvaros.

Par pili

Klientu apkalpošana

Papildus pamatdarbībai – kultūrvēsturiskā kompleksa apsaimniekošanai un muzeja darbības nodrošināšanai – SIA ”Jaunmoku pils” sniedz viesmīlības pakalpojumus, kā arī piedāvā telpas konferenču, semināru, korporatīvo un ģimenes svinību rīkošanai, īpaši akcentējot vispusīgu kāzu svinību piedāvājumu, sniedz viesnīcas un ēdināšanas pakalpojumus. 

 

pAR PILI

Misija, vīzija un leģenda

SIA “Jaunmoku pils” izvirzītā misija, vīzija un leģenda ir balstīta uz ilgtermiņa attīstības koncepciju un 2022-2026 stratēģijas periodam izvirzītajiem mērķiem:

  •  Ilgtspējīga Jaunmoku pils kompleksa apsaimniekošana un attīstīšana;
  • meža tēmas attīstība, vēsturiskā mantojuma saglabāšana un nozares popularizēšana;
  • Jaunmoku pils kultūrvēsturisko vērtību saglabāšana un popularizēšana;
  • Jaunmoku pils kompleksa lomas / tēla stiprināšana meža nozarē, novadā un valstī;
  • uzņēmuma darbības efektivitātes palielināšana. 

Par pili

SIA “Jaunmoku pils” organizatoriskā struktūra

pAR PILI

Vide un sociālā atbildība

Jaunmoku pils apzinās savu lomu atbildīgas sociālās politikas un vides politikas nodrošināšanā visā pils kompleksā, lai uzņēmuma darbība nodrošinātu visu ieinteresēto pušu intereses. 

 

Jaunmoku pils

Klientu atsauksmes

Dāvanu karte

Meklē ideju dāvanai? Esi apjucis no plašā piedāvājuma? Iegādājies dāvanu karti un ļauj saņēmējam pašam izvēlēties ko piedzīvot un sajust Jaunmoku pilī!

Dāvanu karti piedāvājam iegādāties elektroniskajā versijā mūsu internetveikalā vai drukātā versijā, saņemot to pa pastu vai uz vietas Jaunmoku pils Informācijas stendā.

Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?