fbpx
Entry-header image

Ar klasi uz Jaunmoku pili!

Ekskursiju sezona ir klāt – piedāvājam ceļojumu cauri laikiem ar Jaunmoku pils muzeja programmām.

Izzinošas un interesantas ekskursijas, kas paredzētas skolēniem no 1. līdz 12. klasei, apvieno vēstures noslēpumus ar dabas pasaules skaistumu.
Pavadot aizraujošu dienu pilī, būs iespēja ienirt pagātnes stāstos ar ekskursiju Pils dāmas pavadībā, atklāt tējošanas mākslu zāļu tēju degustācijā “Tējas dārzs tavā kabatā” vai pārbaudīt savas navigācijas prasmes, dodoties izzinošā pastaigā ar uzdevumiem vai aktīvās orientēšanās spēlēs Jaunmoku parkā.

Vairākas mūsu programmas ietilpst programmā “Skolas soma”.

Gatavi piedzīvojumam?

Gids

Latvijas skolas soma

Ekskursija pils dāmas pavadībā

Ekskursijas laikā skolēni iepazīst Jaunmoku muižas kungu mājas jeb pils vēsturi. Skolēni izzinās nozīmīgākos vēstures notikumus, iepazīs bijušo muižas īpašnieku nozīmi muižas attīstībā. Gūs ieskatu 19.gs. beigu – 20.gs. sākuma mākslas un arhitektūras stila – jūgendstila – izmantošanā telpu interjerā, mākslā un arhitektūrā. 

Ekskursija ir piemērota skolēniem no 1. – 12. klasei.

Garums – 1 stunda.

Maksa – Ieejas biļete muzejā (3 EUR skolēnam) + gida pakalpojumi (15 EUR līdz 10 personām, 20 EUR līdz 25 personām.

Latvijas skolas soma

Tējas dārzs Tavā kabatā

Ieskats Jaunmoku muižas ikdienā pirms simt gadiem un kā parka teritoriju izmantoja mājsaimniecības vajadzībām. Gida pavadībā zāļu tēju dārzā būs iespēja izzināt informāciju par tradicionālajiem savvaļas augiem, kurus izmantoja muižas virtuvē gan kā zāļu tējas, gan kā garšvielas ēdienu gatavošanā. programmas noslēgumā radošā darbnīca ar parka dabas materiāliem. 

Programma ir piemērota skolēniem no 1. – 12. klasei.

Garums – 1,5 stundas.

Maksa:  5 EUR personai.

Tējas dārzs Tavā kabatā

Latvijas skolas soma

Orientēšanās Jaunmoku pilī vai parkā / "Pēddzinis" Jaunmoku parkā

Orientēšanās laikā skolēni iepazīst Jaunmoku pils vēsturi, kultūrvēstures un dabas objektus parkā – piem. dzejniekam I. Ziedonim stādīto “dižozolu”, jūgendstila arhitektūras elementus pilī un citas muižas kompleksa ēkas.

Programma ir piemērota skolēniem no 1.- 12. klasei.

Garums – 30 minūtes.

Dalības maksa – 2 EUR personai (1 -12. klase).

"mammadaba" Meža muzejā

Ekskursijas laikā bērni iepazīst Jaunmoku pili un nozīmīgākos notikumus tās pastāvēšanas laikā, dodas pastaigā pils parkā. Programma papildināta ar aizraujošiem uzdevumiem par dabas zinātnēm, ģeogrāfiju un matemātiku. 

Programma ir piemērota pirmskolas audzēkņiem un skolēniem no 1. – 9. klasei.

Garums – 1,5 stundas.

Maksa – 2.50 EUR skolēnam + gida pakalpojumi (15 EUR līdz 10 personām, 20 EUR līdz 25 personām (pirmsskola, 1.-9. klase).

Ballīte pie Meženītēm

Piedāvājam doties pasakainā ceļojumā iemīļotās bērnu izglītojoši izklaidējošās programmas ietvaros “Ballīte pie Meženītēm”.

Meža muzeja fejas kopā ar bērniem darbosies radošajās darbnīcās, rotās cepumus, mācīsies Meža un pļavu gudrības un apgūs jaunas prasmes. Kā arī katrs varēs izgatavot dāvaniņu. Bērni būs ne tikai pasakaino notikumu vērotāji, bet arī pilntiesīgi brīnumu radītāji, aktīvi iesaistoties un līdzdarbojoties jautrajās aktivitātēs.

Programma būs piemērota no 4 līdz 12 gadu vecuma.

Garums – 1,5 stundas.

Dalības maksa: 7 EUR personai.

Jaunmoku pils parka un putnu stāsti

Programmas laikā skolēni dosies izzinošā izpētes pastaigā parkā, iepazīstot tajā esošos putnus, papildinot putnu barotavas un ar binokļa palīdzību vēros putnus. Programmas noslēgumā varēs baudīt Meža dzērienu, pārrunāt redzēto parkā un turpināt iepazīt putnus, noklausoties stāstu vai uzspēlēt spēli. 

Programma būs piemērota skolēniem no 5.-12. klasei.

Garums – 1,5 stundas.

Dalības maksa: 2.50 EUR personai un gida pakalpojumi 15 EUR (grupai līdz 10 personām).

"Kas mīt MPPT?"

Skolēni dosies izzinošā un atraktīvā pastaigā jaunizveidotajā Mežaparka pastaigu takā pils parkā. Gida pavadībā, pildot daudzveidīgus uzdevumus, pievērsīs uzmanību dabas daudzveidībai, putnu dziesmām, dižkokiem, parka mazajiem mistiskajiem iemītniekiem. 

Programma ir piemērota skolēniem no 1. – 12. klasei.

Garums – 1 stunda.

Dalības maksa – 35 EUR grupai .

Zāļu tēju iepazīšana Meža muzejā

Lai varētu iepazīt zāļu tējas un to vislabāko pielietojumu, piedāvājam to degustāciju. Tās laikā nogaršosiet dažādu veidu tējas, kas vāktas pils dārzā un tās teritorijā. Malkojot gārsu sakņu, nātru, raspodiņu, bērzu lapu un daudz citu tēju, uzzināsiet arī to dziedniecisko spēku. Varēsiet izgaršot un mēģināt uzminēt arī dažādus gardus ārstnieciskos sīrupus. 

Programma ir piemērota skolēniem no 5. – 12. klasei.

Garums – 1 stunda.

Dalības maksa – 6 EUR pieaugušajiem /2.50 EUR skolēniem + gida pakalpojumi (15 EUR līdz 10 personām, 20 EUR līdz 25 personām).

Jaunmoku pils laimes monētas kalšana (alumīnija/sudraba)

Jaunmoku pilij ir sava laimes monētiņa. Ja pie tās izdodas tikt – tas ir veiksmes garants. Pieejamas alumīnija un sudraba monētas.

1.50 EUR /25 EUR/ gab.

Pils monētas kalšana

Pusdienas

Pēc aktivitātēm muzejā skolēni var nobaudīt gardas pusdienas pils kafejnīcā.

Ēdienkarte pieejama šeit 

Papildus aktivitātes

Piedāvājam iespēju uzrīkot arī kādu interesantu Meža kroketa turnīru visai klasei vai īstenot pikniku Jaunmoku pils parkā. 

Piesakiet ekskursiju!

Rezervācija un vairāk informācijas rakstot uz info@jaunmokupils.lv vai zvanot uz 26187442

  *


  *

  *


  Klases ekskursijas

  Klientu atsauksmes

  Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

  Grozs
  • No products in the cart.
  × Jums ir jautājumi?