Entry-header image

Antoņinas Paškevičas porcelāna darbu izstāde „Medības”

Izstādē eksponētas apgleznotas trauku servīzes – šķīvji, bļodas, buljona tasītes un citi sīkie dekoratīvie trauki ar medību tematiku. Izstāde “Medības” Jaunmoku pils Freimaņa zālē apmeklētājiem pieejama apskatei katru dienu muzeja darba laikā.

Antoņina Paškēviča dzimusi 1951.gada 14.janvārī Krievijā. Izglītību ieguvusi Krievijā, Piemaskavā, Abramcevo Mākslas un rūpniecības skolā, kurai ir ļoti senas un izkoptas mākslinieciskās izglītības tradīcijas jau vairāk kā 120 gadu garumā. Apguvusi keramikas darināšanas un apgleznošanas prasmes, A. Paškēviča mācības turpināja Maskavas Tehnoloģiskā institūta Mākslas fakultātes Mazo formu tēlniecības nodaļā.

Vēlāk, jau dzīvodama Rīgā, viņa ilgus gadus (1978.-1994.) strādājusi par mākslinieci Rīgas Porcelāna rūpnīcas (bijusī M.Kuzņecova porcelāna fabrika). Rūpnīcas mākslinieciskajā laboratorijā, izstrādājusi dekoru metus, vāzes un sīkplastiku, kā arī individuālajā radošajā darbā īstenojusi savas ieceres porcelānā. Līdzās dekoratīvajiem jūgendstila un nacionāla romantisma stilā veidotiem sienas šķīvjiem un vāzēm, māksliniecei būtiski ir izcelt trauku dizaina praktisko nozīmi.

Māksliniece strādājusi ar dažādiem materiāliem: porcelānu, bronzu, koku, šamotu, mālu. Savulaik  darbojusies arī koktēlniecībā un medaļu mākslā, izmantojot bronzu un porcelānu.

Bijusi Jauno mākslinieku apvienības biedre, bet kopš 1991.gada  ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Kopš 1978.gada piedalījusies vairāk kā 50 mākslas izstādēs. 1991. un 2011. gadā ir notikušas lielas retrospektīvas A. Paškēvičas darbu izstādes Latvijas Nacionālais mākslas muzejā (agrāk – Ārzemju mākslas muzejā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā). 1992. gadā notika mākslinieces darbu personālizstāde Sankt-Pēterburgā, Krievijas Etnogrāfijas muzejā.

Daļu viņas autordarbu ir iegādājies Latvijas Kultūras ministrijas Mākslas fonds. A.Paškēvičas porcelāna darbi atrodas Latvijas un Krievijas muzejos, kā arī privātās kolekcijās ASV, Kuveitā, Zviedrijā, Vācijā, Francijā, Krievijā. Viņas darbi tikuši pasniegti kā dāvana Japānas imperatoram un viņa kundzei oficiālās vizītes laikā Latvijā.

Jaunmoku pils lepojas ar iespēju izstādīt savās telpās mākslinieces radītos darbus, kuri ar mītisku meža zvēru vizualizāciju rotā smalko un trauslo porcelānu. Šī tematiskā porcelāna izstāde lieliski paspilgtina pils būtību, apvienojot savā dizainā mežu un medības.

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?