Entry-header image

Projekta ietvaros, Jaunmoku pils kompleksā tiks ierīkota Mežaparka pastaigu taka

Lai varētu nodrošināt vairāk izglītojošas bezmaksas aktivitātes par meža, dabas un vides ilgtspējības tematikām, Jaunmoku pils kompleksā Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atklātā projektu konkursa Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākuma “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projekta ietvaros tiks ierīkota brīvpieejama Mežaparka pastaigu taka.

Jaunmoku pils ir celta kā medību pils 1901. gadā un par tās saglabāšanu un atjaunošanu kopš 70-tajiem gadiem rūpējas Latvijas mežu nozare. Tāpēc Jaunmoku pilī darbojas Valsts akreditēts muzejs, kas atspoguļo meža apsaimniekošanas tradīcijas Latvijā, meža zvērus, kokus un dabu, kā arī Jaunmoku pils kompleksa kultūrvēstures liecības.

Savā ilgtermiņa attīstības stratēģijā, kā vienu no galvenajiem attīstības virzieniem Jaunmoku pils ir definējusi paplašināt un pilnveidot Jaunmoku pils muzeja Meža ekspozīcijas, kas iekļauj Latvijas mežu apsaimniekošanas un attīstības liecības.

Meža ekspozīciju mērķis ir izglītot sabiedrību par mežu apsaimniekošanas attīstību laiku gaitā un jaunākajām tendencēm, tādējādi nodrošinot sabiedrības zināšanas par dabas vērtību un veselīgu, videi draudzīgu dzīvesveidu. Pils komplekss ir brīvi pieejams visiem Latvijas un ārvalstu apmeklētājiem. Parka teritoriju ikviens var apmeklēt bez maksas un gadā apmeklētāju skaits sasniedz 50 – 70 tūkstošus.

Projekta “Jaunmoku pils kompleksa Mežaparka pastaigu takas tematisks izziņas spēļu komplekts” (projekta nr. 22-08-AL01-A019.2202-000008) ietvaros paredzēts izveidot jaunu Mežaparka pastaigu taku Jaunmoku pils kompleksā ar izzinošām un izklaidējošām spēļu aktivitātēm par meža un dabas tematikām dažāda vecuma un mērķauditorijas grupām. Takas izvietojums paredzēts gar parka teritorijas mežaino malu 150 m garumā un 1-1,5 m platumā. Takā plānots saglabāt esošo dabisko vidi un mežainumu, lai pietuvinātu izzinošo spēļu objektus un saturu attiecīgai takas videi un meža tematikai, sniedzot iespēju izzināt mežu, atrodoties mežā. Izzinošais spēļu komplekts sastāvēs no 11 pieturpunktiem, kuros izvietoti speciāli šai spēlei izgatavotie pamatlīdzekļi. Tā kā taka atrodas dabiskā vidē, spēļu komplekts un tajā izmantotie materiāli būs piemēroti visiem laikapstākļiem, tādējādi nodrošinot pieejamību cauru gadu.

Mežatakas izveidi, atklāta pieteikumu konkursa rezultātā, veiks kompānija SIA “Wing Space”. Šobrīd ir uzsākta takas izveide, bet tās atklāšana ir plānota jūlijā, kad tā būs pieejama bez maksas jebkuram Jaunmoku pils kompleksa apmeklētājam.

Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Cart
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?