Dzejnieka I.Ziedoņa stādīts 1994.gadā, blakus akmens ar piederības uzrakstu.
Imants Ziedonis, iesaistoties mežkopim Staņislavam Saliņam un dabas pētniekam Guntim Eniņam, 1976. gadā izveidoja Dižkoku Atbrīvošanas Grupu (DAGeri) un uzsāka to atbrīvošanu Latvijā. 1983.gadā I. Ziedoņa 50. dzimšanas dienā Latvijas PSR Mežsaimniecības un mežrūpniecības ministrija uzdāvināja viņam Andumu dižozolu Talsu novadā. To nodēvēja Ziedoņa vārdā un nolika pie tā akmeni ar piederības uzrakstu.
Tomēr ne visi bija mierā ar šādu “dāvinājumu” un 1994. gadā akmens ar uzrakstu bija apgāzts.
Lai neradītu vēl lielākas negācijas, akmeni nolēma pārvietot un nu tas atrodas Jaunmoku pils parkā. Blakus tam iestādīts jauns ozols, kas jau teju trīsdesmit gadus stiepjas garumā un briest resnumā.
Vai tu zini, kā atpazīt dižkoku? Latvijas Dabas fonda mājas lapā ldf.lv var atrast dižkoku atbrīvošanas ceļvedi, kas domāts visiem, kam rūp diži koki un kas ir gatavi veltīt savu laiku to apsaimniekošanai un saglabāšanai nākamajām paaudzēm.
Uzdevums!
Par dižozolu var dēvēt ozolu ar stumbra apkārtmēru 4 m un vairāk. Latvijā un Baltijā resnākais dižozols – Kaives jeb Senču dižozols – aug netālu no Jaunmokām Sēmes pagasta Kaivē. Tā apkārtmērs sasniedzis jau vairāk kā 10 metrus.
Izmēri šī dižozola apkārtmēru!