Entry-header image

Skatāma muzeja krājumu 2022. gada jaunieguvumu izstāde – “Uguns mežā”

Visu ugunsnedrošo periodu, pils 2. stāvā būs apskatāma izstāde “Uguns mežā”, ko veido meža apsaimniekošanas ekspozīcijas muzeja krājuma  2022. gada jaunieguvumi. 

Pavasaris un vasara jau izsenis mežā bija ugunsnedrošais periods un šajā sezonā ugunsbīstamības jautājumi tiek īpaši aktualizēti. Vēl nesenā pagātnē, uguns novērošanas torņos, mežsaimniecības darbinieki ar  aprīli  organizēja pastāvīgas dežūras.  

Tūlītēja informācija par sadūmojumiem vai uguni meža nogabalā garantēja pēc iespējas ātrāku ugunsgrēka lokalizēšanu un ierobežošanu. Ziņošanai izmantoja rācijas un telefonu. Izstādē apskatāmie priekšmeti ļaus iztēloties, kā izskatījās meža dzēsējs ar vēdekli uguns slāpēšanai, ķiveri, zābakiem un smago ekipējumu. Apmeklētāji varēs pārlasīt to, kas tika rakstīts novērošanas torņa dežūru burtnīcās, mežsaimniecības dokumentos un uzzināt kā tika ārstētas mazās traumas, kas gūtas turpat mežā. 

Izstādē aplūkojamie priekšmeti ir daļa no Lailas Lagzdiņas (Kuldīgas novads) dāvinājuma (kopā 57 vienības). Vairums no izstādē redzamajiem eksponātiem ir padomju laika un atjaunotās Latvijas 1990. gadu un 2000. gadu sākuma priekšmeti. Ietverot – iespieddarbus par meža apsaimniekošanu, ražības paaugstināšanu un meža aizsardzību pret uguni, kaitēkļiem un slimībām, kā arī mežsaimniecības dokumentus.

Izstāde apskatāma no 13. marta līdz ugunsnedrošā perioda beigām. 

Ieejas maksa: Pēc pils muzeja cenrāža. 

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?