Entry-header image

Tēvu dienā Jaunmoku pilī cildinās tēvus un izcels ģimenes talantus

10. septembrī Jaunmoku pilī notiks īpašs notikums – Tēvu diena, kurā tiks godināti tēvi un stiprināts ģimenes komandas spēks. Talantu un iespēju apzināšana katram individuāli un visiem kopā būs iespējama, piedaloties Ventspils zinātnes centra VIZIUM aktivitātēs, Dr. Haštaga eksperimentos, improvizācijas teātra “Spiediens” izrādēs un citos notikumos. Par atraktīvu dienas gaitu parūpēsies ar īstu tēvu harizmu apveltītais – Māris Grigalis. 

Pasākuma koncepts balstīts uz ģimenes talantu izzināšanu un savstarpējo atbalstu kopējā ģimenes spēka un labbūtības stiprināšanā. Visas dienas garumā no 12.00 līdz 17.00 ģimenes tiks aicinātas izvēlēties tieši saviem talantiem un interesēm atbilstošu aktivitāti.

Tehnoloģiju un zinātņu talantu atklāšana ģimenēm notiks kopā Latvijā populāro Doktora Haštagu, kura zinātniskie eksperimenti iedvesmos bērnus un viņu vecākus sapņot lielus sapņus un ar pārliecību tiekties tiem pretī! 

Savukārt Ventspils digitālā centra VIZIUM zinātnes eksperimenti ļaus piedzīvot zinātnes un tehnoloģiju brīnumus, cukurūdens varavīksnes valdzinājumu, iedziļinieties sausā ledus noslēpumos vai pieņemt digitālos izaicinājumus kopā ar ģimenes locekļiem.

Ritma sajūtu un sadarbības spējas ģimenes varēs attīstīt kopā ar ritma grupu “Pulsa efekts”, veidojot vienotu kompozīciju bungu apļa sesijās, kas būs pieejamas trīs laikos pl. 12.30, 14.30 un 15.30. Pieredzējušais bungu apļu sesiju vadītājs Latvijā, Dzintars Vīksna saka: “Mans uzdevums ir atvērt ģimenes, bet ģimeņu uzdevums būs noticēt sev un ļauties.”

Improvizācija teātra “Spiediens” etīžu mērķis būs likt aizdomāties par cilvēkam svarīgām vērtībām – draudzību, attieksmi vienam pret otru un ģimeni kā institūciju. Iesaistot skatītājus, tiks veidotas improvizācijas, kas noteikti attīstīs ikviena radošumu. Ģimeņu sabiedrotie būs aktieri Arturs Breidaks, Līga Kausa un Oskars Kozlovskis. Etīdes notiks sekojošos laikos:  pl. 13.00, 14.30 un 16.00.  

Jaunmoku pils jūgendstila dārza krāsainajās dobēs, Bohēmistu vadībā, ģimenes varēs atklāt savu iekšējo mākslinieku gleznošanas plenērā un meistarklasēs. Otu, krāsu un gleznotāju mijiedarbībā uz audekla tiks atspoguļota dabas būtība, emocijas un autora pasaules ekspresijas. 

Fotomirkļu cienītājiem būs skatāma fotogrāfes Ievas Krūmiņas foto izstāde “Par tēviem un meitām”. Ievas Krūmiņas radītajās, emocionālajās fotogrāfijās atspoguļotas tēvu un meitu sirsnīgās attiecības, neizmērāmais prieks par kopābūšanu, rūpes vienam par otru, savstarpējā mīlestība un cieņa no piedzimšanas brīža līdz pat pieaugušam vecumam.

Visas dienas garumā būs arī citi pārsteigumi un notikumi, kas īpaši vērsti uz vīrišķajiem talantiem un ģimenes kā komandas saliedēšanu: Tukuma pašvaldības bibliotēkas Ģimenes loto, lielformāta spēles, Jaunmoku pils radošo un Meža muzeja meistardarbnīcu. Diena sola  daudzveidīgu un interesantu pieredzi. Pasākuma norises un Jaunmoku pils muzeja apmeklējums būs bez maksas.

Pasākuma ietvaros norisināsies amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Tirgoties gribētāji ir aicināti iepazīties ar tirdziņa nolikumu un nosūtīt pieteikumu uz e-pasta adresi: info@jaunmokupils.lv

Dienas gaitā darbosies arī, kā arī rudens garšu baudījumam varēs ļauties Pankūkotavā un pils kafejnīcā, kā arī par papildus būs pieejams apmeklēt Izlaušanās istabu “Zaļā meža melnie stāsti” un orientēšanās spēli “Pēddzinis”.   

Latvijas goda ģimenes apliecības “Ģimenes 3+ kartes” īpašniekiem ir iespēja atpūsties viesnīcā, saņemot 20 % atlaide nakšņošanai viesnīcā. Numuru rezervācija sazinoties ar Jaunmoku pils informācija centru. 

Pasākuma laikā var tikt fotografēts/filmēts un iegūtie dati publicēti. 

“Ģimenes dienu Jaunmoku pilī” mērķis ir veicināt Tēvu dienas svinības Tukuma novadā un atgādināt ģimenisko saikņu nozīmību. Pasākumu organizē Jaunmoku pils kultūrvēsturiskā kompleksa saglabāšanas un kultūras veicināšanas biedrība “Aleja” sadarbībā ar SIA “Jaunmoku pils”. To finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?