Entry-header image

Torņa zālē skatāma Zaigas Siliņas krustdūrienu izstāde

Jaunmoku pils Torņa zālē līdz 30. septembrim būs iespēja ielūkoties Zaigas Siliņas krustdūrienu košajā pasaulē – izstāde “Es dzīvoju, lai radītu, radot – es dzīvoju!”

Apmeklētāju acu priekam – 31 rūpīgi izstrādāts krustdūrienu mākslas darbs, kur attēlotas ziedošas pļavas, rozes – tik pat krāšņas kā pils dobēs, dzīvnieku pasaule un sapņainas pasaku ainas.

Balvu novada Bērzkalnes pagastā dzimusī Siliņa rada jau kopš 1986. gada. Meistares māksla tver viņas dvēseles starojumu, aicinot skatītājus savā fantāziju pasaulē. Apmeklētājus pārsteigs krustdūrienā izšūtās bērnības ainas – bezrūpīga skriešana vasaras smaržu pilno laukos, sapņiem un fantāzijai līdzīgas mājas. Meistares darbi nav tikai vizuāls prieks – tā ir sirsnīga pieredze, kas ielūdz pils viesus viņas radošajā pasaulē, nododot emocijas un rosinot iztēli.

Zaiga pati arī veido savu zīmējumu skices un pēc tam tos izšuj savam priekam. Māksliniece atklāj, ka mājās reizēm ir kā muzejā, taču tā ir viņas pasaule, kur patīkami dzīvot. 

Rokdarbu pazinējiem nebūs pārsteigums, ka darbs ir smalks, kas pieprasa rūpes un uzmanību ikvienā detaļā – piemēram, kāds izstādē apskatāmais darbs aizņēmis pat 42 dienas. 

Lielākā daļa izstādē redzamo darbu darināti laikā no 2015. līdz 2022. gadam.

Ieeja izstāde pēc muzeja cenrāža. 

Pieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?