fbpx

VASKS & NISINMAN no putnu dziesmām līdz tango

Jaunmoku pilī 18. augustā plkst. 17:00 notiks pūtēju kvinteta “Ensemble VENTUS” koncerts “VASKS & NISINMAN no putnu dziesmām līdz tango”, kurā tiks izpildītas latviešu komponista Pētera Vaska solo un kamermūziku pūšamajiem instrumentiem, kā arī būs dzirdama komponista Marcelo Nisinman daiļrade.

Koncerta pirmajā daļā būs iespēja dzirdēt brīnišķīgo latviešu komponista Pētera Vaska solo un kamermūziku pūšamajiem instrumentiem, savukārt koncerta otrajā daļā būs klausāma Argentīnas tango komponista Marcelo Nisinman daiļrade un tango pirmatskaņojums.

Pūtēju kvinteta mūziķi par latviešu komponistu saka: “Vaska mūzika liek sajusties kā starp zemi un debesīm, gandrīz kā lidotu, bet tomēr nekad Tu nepazaudē līdzsvaru. Komponista mūzika liek gan aizdomāties, kas ir bijis, gan arī padomāt par to, kas varētu būt. Tas ir kā ceļojums pagātnē un vienlaicīgi arī nākotnē “.

Pētera Vaska skaņdarbos klausītāji varēs dzirdēt interesantus pūšaminstrumentu spēles paņēmienus, kā arī Latvijā ne tik bieži redzētu un dzirdētu instrumentu – Altflauta.

Koncerta otrajā daļā klausītāji varēs aizlidot uz saulainajiem dienvidiem un iepazīt Tango mūziku pūšamajiem instrumentiem un komponista Marcelo Nisinman daiļradi. Marcelo Nisinman bija tuvs draugs Astoram Piazzollam, kurš iedvesmojis un iespaidojis Marcelo kompozīcijas stilu. Par neparasto un aizraujošo pieeju tango mūzikas žanram, M. Nisinman tango daiļrade ir izpelnījusies plašu publikas un kritiķu atzinību.  Kopā ar komponistu M. Nisinman “Ensemble VENTUS” ir sagatavojis tango, lai to pirmo reizi atskaņotu klausītājiem Latvijā.

“Ensemble VENTUS” ir klasiskais pūšaminstrumentu ansamblis, kas par savām mājām sauc Vāciju. Ansamblis koncertus ir atskaņojis okteta, kvarteta un trio sastāvos, taču pašiem mūziķiem pūtēju kvinteta salikums ir visiemīļotākais. Tieši kā kvintets ansamblis ir uzstājies vairākos mūzikas festivālos Vācijā, Bosnijā un Hercogvinā un arī Latvijā. “Ensemble VENTUS” ir piedalījies arī vairākos starptautiskos kamermūzikas konkursos. Šī gada maijā ansamblis ieguva godalgoto 2. vietu „Iris Marquardt” konkursā Vācijā. “Ensemble VENTUS” ir bijusi iespēja sastrādāties ar vairākiem pasaulē atzītiem mūziķiem un komponistiem – Magnus Lindberg (komponists), Tonia Ko (komponiste) Heinz Holliger (obojists), Saar Berger (mežrags) u.c.  Šajā gadā ansamblis tika uzaicināts piedalīties modernās mūzikas festivālā, kurā bija iespēja klātienē satikties ar komponistiem Pēteri Vasku un Marcelo Nisinman. Festivāla ietvaros ansamblis atskaņoja komponistu kamermūzikas skaņdarbus, kurus klausītāji uzņēma ar lielu sajūsmu.  Tas deva jaunu ideju koncerta ciklam: “VASKS & NISINMAN no putnu dziesmām līdz tango”.

Koncertu līdzfinansē Latvijas kultūrkapitāla fonds.

Koncerta biļetes pieejamas iegādei Jaunmoku pils tirdzniecības vietās. Biļešu cenas: 12 EUR.

Gardus ēdienus, uzkodas un dzērienus varēs baudīt Dārza terases kafejnīcā.

Uz tikšanos Jaunmoku pilī!

Mūsu piedāvājums

12.00

Pieejams!

Noskaties video par mūsu pili un tās apkārti

Jums ir jautājumi par šo piedāvajumu?

Sazinieties ar mūsu komandu, lai uzzinātu vairāk par Jaunmoku pils piedāvajumu.

Informācijas centra Tālrunis: 
+37126187442, info@jaunmokupils.lvPieraksties un uzzini par jaunumiem pirmais!

Grozs
  • No products in the cart.
× Jums ir jautājumi?